Bielizna

Wszystko, co warto wiedzieć przed zakupem gorsetu

Gorsety damskie to bardzo zmysłowy element kobiecej szafy. Niezwykle wąska talia i sznurowane to wyznacznik atrakcyjności w czasach wiktoriańskich. Były wówczas noszone na co dzień. Obecnie również uznawane są za pożądany, a także seksowny element stroju. Ten rodzaj garderoby, pozwala kobiecie nabrać pewności siebie. Wszystko poprzez podkreślenie kształtów, ukrycie mankamentów, a także uzyskanie wyprostowanej sylwetki.

Gorsety damskie jako element seksownej bielizny

Gorsety noszone są jako bielizna. Jest to obecnie jedna z ich najpopularniejszych funkcji. Występują one zarówno w sklepach z bielizną, jak i erotyką. Nic dziwnego, bowiem od pokoleń służą do podkreślania cech kobiecego piękna. Wysmuklają talię, podnoszą biust i podkreślają biodra. Gorsety jednak warto zakładać nie tylko na specjalne okazje, ale również w celu treningu talii, aby wymodelować sylwetkę. Stanowią one także element stylizacji. Doskonale prezentują się zarówno do marynarek, jak i żakietów, a także spódnic i jeansów. Stanowią one wiodący element garderoby, gdyż są ozdobą samą w sobie. Oprócz tego, gorsety zakładane są pod obcisłe sukienki, jak i luźniejsze topy, w celu podkreślenia kształtów.

Na co warto zwrócić uwagę?

Kluczową kwestią przy wyborze gorsetów jest cel zakupu. Mianowicie ważne jest, czy gorset ma służyć jako codzienny element ubioru, czy być tylko dodatkiem od czasu do czasu. Gdy znana jest odpowiedź na to pytanie, wówczas warto odpowiednio się zmierzyć. Do prawidłowego wyboru gorsetu, potrzebny jest obwód pod biustem, bioder oraz talii. Gorset wybierany jest również w zależności od typu budowy. Na rynku szczególnie popularne są dwa rodzaje damskich gorsetów, czyli overbust – na biust oraz underbust – pod biust. Warto mieć oba modele gorsetów w swojej garderobie. Jednakże, gdy kobieta dopiero zaczyna swoją przygodę z gorsetami, wówczas najlepszym wyborem jest underbust – pod biust. Doskonale podkreśla on kobiecą talię, a także unosi piersi. Może być zakładany zarówno pod ubrania, jako element bielizny, jak i na bluzkę czy sukienkę.

Możliwość komentowania Wszystko, co warto wiedzieć przed zakupem gorsetu została wyłączona